5900-222-RC
RF Inductors 2.2mH 10%
product image
5900-222-RC Picture
SeekIC No. : 001213633 Detail
5900-222-RC: RF Inductors 2.2mH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-222-RC
Mfg:
J.W. Miller
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 2.2 mH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 0.5 Amp Maximum DC Resistance : 2 Ohms
Termination Style : Axial
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Maximum DC Resistance : 2 Ohms
Termination Style : Axial
Inductance : 2.2 mH
Maximum DC Current : 0.5 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-222-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2mH
Tolerance±10%
Package / CaseAxial
PackagingBulk
TypeFerrite Core
Current 500mA
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)2.000 Ohm Max