5900-330-RC
RF Inductors 33uH 10%
product image
5900-330-RC Picture
SeekIC No. : 001210020 Detail
5900-330-RC: RF Inductors 33uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-330-RC
Mfg:
J.W. Miller
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 4 Amps Maximum DC Resistance : 0.032 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Termination Style : Axial
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Inductance : 33 uH
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.032 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-330-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±10%
Package / CaseAxial
PackagingBulk
TypeFerrite Core
Current 4A
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)32.00 mOhm Max