5900-331-RC
RF Inductors 330uH 10%
product image
5900-331-RC Picture
SeekIC No. : 001209110 Detail
5900-331-RC: RF Inductors 330uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-331-RC
Mfg:
Bourns
Quick Details
Inductance : 330 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 1.6 Amps Maximum DC Resistance : 0.212 Ohms
Q Minimum :
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Axial
Inductance : 330 uH
Maximum DC Current : 1.6 Amps
Maximum DC Resistance : 0.212 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-331-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 1.6A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)212.0 mOhm Max