5900-471-RC
RF Inductors 470uH 10%
product image
5900-471-RC Picture
SeekIC No. : 001213620 Detail
5900-471-RC: RF Inductors 470uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-471-RC
Mfg:
J.W. Miller
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 470 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 1.2 Amps Maximum DC Resistance : 0.38 Ohms
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Maximum DC Resistance : 0.38 Ohms
Termination Style : Axial
Inductance : 470 uH
Maximum DC Current : 1.2 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-471-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance470H
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 1.2A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)380.0 mOhm Max