5900-472-RC
RF Inductors 4.7mH 10%
product image
5900-472-RC Picture
SeekIC No. : 001213630 Detail
5900-472-RC: RF Inductors 4.7mH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-472-RC
Mfg:
J.W. Miller
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 4.7 mH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 0.4 Amp Maximum DC Resistance : 3.19 Ohms
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Axial
Inductance : 4.7 mH
Maximum DC Current : 0.4 Amp
Maximum DC Resistance : 3.19 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-472-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7mH
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 400mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)3.190 Ohm Max