5900-680-RC
RF Inductors 68uH 10%
product image
5900-680-RC Picture
SeekIC No. : 001215351 Detail
5900-680-RC: RF Inductors 68uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-680-RC
Mfg:
J.W. Miller
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 68 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 2.5 Amps Maximum DC Resistance : 0.047 Ohms
Termination Style : Axial
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Inductance : 68 uH
Termination Style : Axial
Maximum DC Current : 2.5 Amps
Maximum DC Resistance : 0.047 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-680-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance68H
Tolerance±10%
Package / CaseAxial
PackagingBulk
TypeFerrite Core
Current 2.5A
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)47.00 mOhm Max