5900-681-RC
RF Inductors 680uH 10%
product image
5900-681-RC Picture
SeekIC No. : 001211661 Detail
5900-681-RC: RF Inductors 680uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-681-RC
Quick Details
Inductance : 680 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 1 Amp Maximum DC Resistance : 0.548 Ohms
Q Minimum :
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Axial
Maximum DC Current : 1 Amp
Inductance : 680 uH
Maximum DC Resistance : 0.548 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-681-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance680H
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 1A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)548.0 mOhm Max