59021-1-T-02-F
SENSOR MAGNETIC SPST 10-15AT ALU
product image
59021-1-T-02-F Picture
SeekIC No. : 004165000 Detail
59021-1-T-02-F: SENSOR MAGNETIC SPST 10-15AT ALU
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
59021-1-T-02-F
Type: Molded Body Circuit: SPST-NO
Must Operate: 4.50mm Maximum Power Dissipation : 902 mW
Must Release: - Switching Current (DC) (Max): 500mA
Switching Voltage (DC) (Max): 170V Switching Power (Max): 10W
Must Release: -
Switching Current (DC) (Max): 500mA
Switching Power (Max): 10W
Packaging: Bulk
Switching Voltage (DC) (Max): 170V
Manufacturer: Hamlin Inc
Must Operate: 4.50mm
Series: 59021
Parameters:
Technical/Catalog Information59021-1-T-02-F
CircuitSPST-NO
Switching Power (Max)10W
MagnetSpecified
Must Operate4.50mm
Must Release-
PackagingBulk
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 59021 1 T 02 F