59021-1-U-05-B
SENSOR MAGNETC SPST 13-19AT ALUM
product image
59021-1-U-05-B Picture
SeekIC No. : 004164977 Detail
59021-1-U-05-B: SENSOR MAGNETC SPST 13-19AT ALUM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
59021-1-U-05-B
Type: Molded Body Circuit: SPST-NO
Must Operate: 4.00mm Maximum Power Dissipation : 902 mW
Must Release: - Switching Current (DC) (Max): 500mA
Switching Voltage (DC) (Max): 170V Switching Power (Max): 10W
Must Release: -
Switching Current (DC) (Max): 500mA
Switching Power (Max): 10W
Packaging: Bulk
Switching Voltage (DC) (Max): 170V
Manufacturer: Hamlin Inc
Must Operate: 4.00mm
Series: 59021
Parameters:
Technical/Catalog Information59021-1-U-05-B
CircuitSPST-NO
Switching Power (Max)10W
MagnetSpecified
Must Operate4.00mm