59112-G30-17-067R
Headers & Wire Housings MTK R/R STR HDR
product image
59112-G30-17-067R Picture
SeekIC No. : 002218608 Detail
59112-G30-17-067R: Headers & Wire Housings MTK R/R STR HDR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
59112-G30-17-067R
Parameters:
Technical/Catalog Information59112-G30-17-067R
ColorBlack
Length - Post (Mating)0.169" (4.30mm)
Length - Stack Height0.264" (6.70mm)
Length - Tail0.098" (2.50mm)
Length - Overall0.531" (13.50mm)
Mounting TypeThrough Hole
Number of Positions 34
Number of Rows2
PackagingBulk
Pitch0.079" (2.00mm)
Row Spacing0.079" (2.00mm)
TerminationPress-Fit
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30in (0.76m)