593D105X0020A2TE3
CAP TANT 1UF 20V 20% 1206
product image
593D105X0020A2TE3 Picture
SeekIC No. : 002991184 Detail
593D105X0020A2TE3: CAP TANT 1UF 20V 20% 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
593D105X0020A2TE3
Quick Details
Series: TANTAMOUNT® 593D Manufacturer: Vishay Sprague
Capacitance: 1.0µF Maximum Limiting Voltage : 3.5 V
Voltage - Rated: 20V Tolerance: ±20%
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 Ohm Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric) Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: A Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Voltage - Rated: 20V
Tolerance: ±20%
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Lead Spacing: -
Features: General Purpose
Failure Rate: -
Capacitance: 1.0µF
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Manufacturer Size Code: A
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 Ohm