595D104X9050T4T
CAP TANT 0.1UF 50V 10% 0805
product image
595D104X9050T4T Picture
SeekIC No. : 002987010 Detail
595D104X9050T4T: CAP TANT 0.1UF 50V 10% 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
595D104X9050T4T
Quick Details
Series: TANTAMOUNT® 595D Manufacturer: Vishay Sprague
Maximum Limiting Voltage : 3.5 V Capacitance: 0.1µF
Voltage - Rated: 50V Tolerance: ±10%
ESR (Equivalent Series Resistance): 22.5 Ohm Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 0805 (2012 Metric) Size / Dimension: 0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: T Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Lead Spacing: -
Features: General Purpose
Failure Rate: -
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Type: Conformal Coated
Tolerance: ±10%
Capacitance: 0.1µF
Manufacturer: Vishay Sprague
Voltage - Rated: 50V
Manufacturer Size Code: T
Series: TANTAMOUNT® 595D
Packaging: Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Size / Dimension: 0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22.5 Ohm