595D105X0010A2T
CAP TANT 1UF 10V 20% 1507
product image
595D105X0010A2T Picture
SeekIC No. : 002987011 Detail
595D105X0010A2T: CAP TANT 1UF 10V 20% 1507
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
595D105X0010A2T
Quick Details
Series: TANTAMOUNT® 595D Manufacturer: Vishay Sprague
Maximum Limiting Voltage : 3.5 V Capacitance: 1.0µF
Voltage - Rated: 10V Tolerance: ±20%
ESR (Equivalent Series Resistance): 9 Ohm Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1507 (3718 Metric) Size / Dimension: 0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max): 0.068" (1.73mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: A Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Tolerance: ±20%
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Lead Spacing: -
Features: General Purpose
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 10V
Capacitance: 1.0µF
Type: Conformal Coated
Manufacturer Size Code: A
ESR (Equivalent Series Resistance): 9 Ohm
Manufacturer: Vishay Sprague
Series: TANTAMOUNT® 595D
Package / Case: 1507 (3718 Metric)
Size / Dimension: 0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max): 0.068" (1.73mm)