5KP30A/23
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 5000W 30V Unidirect
product image
5KP30A/23 Picture
SeekIC No. : 00258024 Detail
5KP30A/23: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 5000W 30V Unidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5KP30A/23
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 48.4 V
Operating Voltage : 30 V Package / Case : Case P600
Breakdown Voltage : 33.3 V Peak Surge Current : 600 A
Peak Pulse Power Dissipation : 5000 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Ammo
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Operating Voltage : 30 V
Clamping Voltage : 48.4 V
Breakdown Voltage : 33.3 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Packaging : Ammo
Package / Case : Case P600
Peak Pulse Power Dissipation : 5000 W
Peak Surge Current : 600 A