5KP30A-E3/54
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 5000W 30V Unidirect
product image
5KP30A-E3/54 Picture
SeekIC No. : 00227079 Detail
5KP30A-E3/54: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 5000W 30V Unidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5KP30A-E3/54
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 48.4 V Operating Voltage : 30 V
Package / Case : Case P600 Breakdown Voltage : 33.3 V to 36.8 V
Termination Style : Axial Peak Surge Current : 103 A
Peak Pulse Power Dissipation : 5000 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Termination Style : Axial
Operating Voltage : 30 V
Clamping Voltage : 48.4 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : Case P600
Peak Pulse Power Dissipation : 5000 W
Peak Surge Current : 103 A
Breakdown Voltage : 33.3 V to 36.8 V