5TS332SEFCA
CAP CER 3300PF 2KV RADIAL
product image
5TS332SEFCA Picture
SeekIC No. : 002947025 Detail
5TS332SEFCA: CAP CER 3300PF 2KV RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5TS332SEFCA
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 3300pF Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: -20%, +50%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.354" Dia (9.00mm) Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.236" (6.00mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Applications: General Purpose
Ratings: -
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Capacitance: 3300pF
Thickness (Max): -
Series: -
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Radial - Disc
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature: -30°C ~ 125°C
Manufacturer: AVX Corporation
Tolerance: -20%, +50%
Lead Spacing: 0.236" (6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information5TS332SEFCA
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3300pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance-20%, +50%