5WF104ZEJAA
CAP CER 0.1UF 25V RADIAL
product image
5WF104ZEJAA Picture
SeekIC No. : 002945566 Detail
5WF104ZEJAA: CAP CER 0.1UF 25V RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5WF104ZEJAA
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 0.1µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5P (B) Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm) Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.236" (6.00mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Voltage - Rated: 25V
Applications: General Purpose
Ratings: -
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Capacitance: 0.1µF
Tolerance: -20%, +80%
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Thickness (Max): -
Series: -
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Radial - Disc
Packaging: Bulk
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Temperature Coefficient: Y5P (B)
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Manufacturer: AVX Corporation
Lead Spacing: 0.236" (6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information5WF104ZEJAA
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 25V
Tolerance-20%, +80%
Package / CaseRadial - Disc
Temperature CoefficientY5P (B)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-