5WH103MACAI
CAP CER 10000PF 50V 20% RADIAL
product image
5WH103MACAI Picture
SeekIC No. : 002945574 Detail
5WH103MACAI: CAP CER 10000PF 50V 20% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5WH103MACAI
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 10000pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 50V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: Y5P (B) Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm) Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Features: -
Packaging: Tape & Box (TB)
Description
Applications: General Purpose
Ratings: -
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Capacitance: 10000pF
Tolerance: ±20%
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Thickness (Max): -
Series: -
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Radial - Disc
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm)
Temperature Coefficient: Y5P (B)
Manufacturer: AVX Corporation
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Packaging: Tape & Box (TB)
Parameters:
Technical/Catalog Information5WH103MACAI
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
Package / CaseRadial - Disc
Temperature CoefficientY5P (B)
PackagingBulk
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.197" (5.00mm)