5YF473ZADAA
CAP CER 0.047UF 25V RADIAL
product image
5YF473ZADAA Picture
SeekIC No. : 002935342 Detail
5YF473ZADAA: CAP CER 0.047UF 25V RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5YF473ZADAA
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 0.047µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5U (E) Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.276" Dia (7.00mm) Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Voltage - Rated: 25V
Applications: General Purpose
Ratings: -
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: -20%, +80%
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Capacitance: 0.047µF
Thickness (Max): -
Series: -
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Radial - Disc
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient: Y5U (E)
Manufacturer: AVX Corporation
Parameters:
Technical/Catalog Information5YF473ZADAA
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.047F
Voltage - Rated 25V
Tolerance-20%, +80%