5ZH104ZACJI
Ceramic Disc Capacitors 50volt 100nF -20+80% Y5V/III
product image
5ZH104ZACJI Picture
SeekIC No. : 00799442 Detail
5ZH104ZACJI: Ceramic Disc Capacitors 50volt 100nF -20+80% Y5V/III
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5ZH104ZACJI
Mfg:
AVX
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Tolerance : - 20 %, + 80 %
Voltage Rating : 50 Volts Operating Temperature Range : - 30 C to + 85 C
Termination Style : Radial Product : Class III General Purpose Ceramic Disc Capacitors
Description
TTI Euro Franchised Flag :
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 30 C to + 85 C
Voltage Rating : 50 Volts
Tolerance : - 20 %, + 80 %
Product : Class III General Purpose Ceramic Disc Capacitors
Capacitance : 0.1 uF
Parameters:
Technical/Catalog Information5ZH104ZACJI
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 50V
Tolerance-20%, +80%
Package / CaseRadial - Disc
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Operating Temperature-30°C ~ 85°C