5ZH104ZOCJL
Ceramic Disc Capacitors 50volt 100nF -20+80% Y5V/III
product image
5ZH104ZOCJL Picture
SeekIC No. : 00799496 Detail
5ZH104ZOCJL: Ceramic Disc Capacitors 50volt 100nF -20+80% Y5V/III
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5ZH104ZOCJL
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Tolerance : - 20 %, + 80 %
Voltage Rating : 50 Volts
Tolerance : - 20 %, + 80 %
Product : Class III General Purpose Ceramic Disc Capacitors
Capacitance : 0.1 uF
Parameters:
Technical/Catalog Information5ZH104ZOCJL
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 50V
Tolerance-20%, +80%
Package / CaseRadial - Disc
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Operating Temperature-30°C ~ 85°C