70M-IAC24
INPUT MODULE AC 8MA 24VDC
product image
70M-IAC24 Picture
SeekIC No. : 003827627 Detail
70M-IAC24: INPUT MODULE AC 8MA 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
70M-IAC24
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: 70 Manufacturer: Grayhill Inc
Type: AC Color: Yellow
Style: Mini Voltage - Input: 90 ~ 140VAC (120VAC Nom)
Data RAM Size : 5 KB Current - Input: 8mA
Logic Supply Voltage (Output): 24VDC (15 ~ 30VDC) Logic Supply Current (Output): 10mA
Turn On Time: 20ms Turn Off Time: 20ms
Description
Type: AC
Color: Yellow
Style: Mini
Voltage - Input: 90 ~ 140VAC (120VAC Nom)
Turn On Time: 20ms
Features: -
Series: 70
Manufacturer: Grayhill Inc
Logic Supply Current (Output): 10mA
Current - Input: 8mA
Turn Off Time: 20ms
Logic Supply Voltage (Output): 24VDC (15 ~ 30VDC)