70M-IAC24A
INPUT MODULE AC 6MA 24VDC
product image
70M-IAC24A Picture
SeekIC No. : 003827628 Detail
70M-IAC24A: INPUT MODULE AC 6MA 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
70M-IAC24A
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: 70 Manufacturer: Grayhill Inc
Type: AC Color: Yellow
Style: Mini Data RAM Size : 5 KB
Voltage - Input: 180 ~ 280VAC (240VAC Nom) Current - Input: 6mA
Logic Supply Voltage (Output): 24VDC (15 ~ 30VDC) Logic Supply Current (Output): 10mA
Turn On Time: 20ms Turn Off Time: 20ms
Description
Type: AC
Color: Yellow
Style: Mini
Current - Input: 6mA
Turn On Time: 20ms
Features: -
Voltage - Input: 180 ~ 280VAC (240VAC Nom)
Series: 70
Manufacturer: Grayhill Inc
Logic Supply Current (Output): 10mA
Turn Off Time: 20ms
Logic Supply Voltage (Output): 24VDC (15 ~ 30VDC)