735-2B-F-C1-U03-120VAC
General Purpose / Industrial Relays DPNC 20A 120VAC
product image
735-2B-F-C1-U03-120VAC Picture
SeekIC No. : 002550171 Detail
735-2B-F-C1-U03-120VAC: General Purpose / Industrial Relays DPNC 20A 120VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
735-2B-F-C1-U03-120VAC
Mfg:
Song Chuan
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form B (DPST-NC) Coil Voltage : 120 VAC
Coil Resistance : 10000 Ohms Coil Current : 12.5 mA
Mounting Style : Panel Contact Material : Silver Tin Oxide
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Coil Voltage : 120 VAC
Mounting Style : Panel
Coil Resistance : 10000 Ohms
Contact Material : Silver Tin Oxide
Coil Current : 12.5 mA