767161331GP
Resistor Networks & Arrays 330ohms 16Pin 2% Bussed
product image
767161331GP Picture
SeekIC No. : 001560178 Detail
767161331GP: Resistor Networks & Arrays 330ohms 16Pin 2% Bussed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
767161331GP
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15 Resistor Values : 330 Ohms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Packaging : Tube
Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15
Resistor Values : 330 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information767161331GP
VendorCTS Corporation Resistor
CategoryResistors
Resistance In Ohms330
Tolerance±2%
Power Per Element100mW
Circuit TypeBussed
Number of Pins16
PackagingTube
Number of Resistors15
Package / Case16-SOIC, Non-Standard
Mounting TypeSurface Mount