767161512GP
Resistor Networks & Arrays 5.1Kohms 16Pin 2% Bussed
product image
767161512GP Picture
SeekIC No. : 001570525 Detail
767161512GP: Resistor Networks & Arrays 5.1Kohms 16Pin 2% Bussed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
767161512GP
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15 Resistor Values : 5.1 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Packaging : Tube
Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15
Resistor Values : 5.1 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information767161512GP
VendorCTS Corporation Resistor
CategoryResistors
Resistance In Ohms5.10K
Tolerance±2%
Power Per Element100mW
Circuit TypeBussed
Number of Pins16
PackagingTube
Number of Resistors15
Package / Case16-SOIC, Non-Standard
Mounting TypeSurface Mount