767163220GP
Resistor Networks & Arrays 22ohms 16Pin 2% Isolated
product image
767163220GP Picture
SeekIC No. : 001560739 Detail
767163220GP: Resistor Networks & Arrays 22ohms 16Pin 2% Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
767163220GP
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 8 Resistor Values : 22 Ohms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Packaging : Tube
Number of Resistors : 8
Resistor Values : 22 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information767163220GP
VendorCTS Resistor Products
CategoryResistors
Resistance In Ohms22.0
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins16
PackagingTube
Number of Resistors8
Package / Case16-SOIC (5.59mm Width), PDP SOGN
Mounting TypeSurface Mount