78C10SRAT
SWITCH DIP RAISE SLIDE SEL 10POS
product image
78C10SRAT Picture
SeekIC No. : 004163749 Detail
78C10SRAT: SWITCH DIP RAISE SLIDE SEL 10POS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
78C10SRAT
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: 78C Manufacturer: Grayhill Inc
Circuit: SPST Operating Supply Voltage : - 63 V
Number of Positions: 10 Contact Rating @ Voltage: 0.025A @ 24VDC
Actuator Type: Standard Actuator Level: Raised
Mounting Type: Through Hole Orientation: Side Actuated
Description
Circuit: SPST
Actuator Level: Raised
Mounting Type: Through Hole
Actuator Type: Standard
Washable: Yes
Contact Rating @ Voltage: 0.025A @ 24VDC