812H-1A-C-24VDC
General Purpose / Industrial Relays 24Vdc 12A Power
product image
812H-1A-C-24VDC Picture
SeekIC No. : 002550175 Detail
812H-1A-C-24VDC: General Purpose / Industrial Relays 24Vdc 12A Power
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
812H-1A-C-24VDC
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Contact Current Rating : 10 A
Coil Voltage : 24 VDC Coil Resistance : 1600 Ohms
Coil Current : 15 mA Mounting Style : Through Hole
Description
Switching Voltage :
Contact Material :
Coil Voltage : 24 VDC
Contact Current Rating : 10 A
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Mounting Style : Through Hole
Coil Current : 15 mA
Coil Resistance : 1600 Ohms