896H-1AH-D1-12VDC
General Purpose / Industrial Relays SPST 30A 12VDC QC Mini-ISO
product image
896H-1AH-D1-12VDC Picture
SeekIC No. : 002550124 Detail
896H-1AH-D1-12VDC: General Purpose / Industrial Relays SPST 30A 12VDC QC Mini-ISO
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
896H-1AH-D1-12VDC
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 90 Ohms Coil Current : 133 mA
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Alloy
Switching Voltage :
Contact Material : Silver Alloy
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Resistance : 90 Ohms
Mounting Style : Through Hole
Coil Current : 133 mA