9250-103-RC
RF Inductors 10uH 10%
product image
9250-103-RC Picture
SeekIC No. : 001239637 Detail
9250-103-RC: RF Inductors 10uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
9250-103-RC
Mfg:
J.W. Miller
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 220 mAmps Maximum DC Resistance : 1.62 Ohms
Self Resonant Frequency : 46 MHz Q Minimum : 50
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Package / Case :
Q Minimum : 50
Maximum DC Current : 220 mAmps
Inductance : 10 uH
Tolerance : 10 %
Maximum DC Resistance : 1.62 Ohms
Self Resonant Frequency : 46 MHz