A22-LCG-T-R
IC SOCKET ST 22POS GOLD
product image
A22-LCG-T-R Picture
SeekIC No. : 004259939 Detail
A22-LCG-T-R: IC SOCKET ST 22POS GOLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A22-LCG-T-R
Mfg:
Assmann Electronics Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationA22-LCG-T-R
VendorAssmann Electronics Inc
CategorySockets for ICs, Transistors
Contact FinishGold
FeaturesOpen Frame
Mounting TypeThrough Hole
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Positions or Pins (Grid)22 (2 x 11)
Type0.3" (7.62mm) Row Spacing