A22L-CG-T1-10M
Pushbutton Switches SPST-NO MO SQ 110 GN IP65 LED Ill ext act
product image
A22L-CG-T1-10M Picture
SeekIC No. : 002607928 Detail
A22L-CG-T1-10M: Pushbutton Switches SPST-NO MO SQ 110 GN IP65 LED Ill ext act
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A22L-CG-T1-10M
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Switch Function : Momentary
Current Rating : 10 A Voltage Rating AC : 440 V
Voltage Rating DC : 380 V Illumination : Illuminated
Illumination Color : Green Actuator : Square
Flammability Rating :
Switch Function : Momentary
Illumination : Illuminated
Current Rating : 10 A
Illumination Color : Green
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Actuator : Square
Voltage Rating AC : 440 V
Voltage Rating DC : 380 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationA22L-CG-T1-10M
Actuator TypeSquare Button
CircuitSPST-NO
Contact Rating @ Voltage10A @ 110VAC
Illumination Type, ColorLED, Green
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC