A22L-DY-T1-10A
Pushbutton Switches SPST-NO AL SQ 110 YL IP65 LED full-guard
product image
A22L-DY-T1-10A Picture
SeekIC No. : 002617719 Detail
A22L-DY-T1-10A: Pushbutton Switches SPST-NO AL SQ 110 YL IP65 LED full-guard
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A22L-DY-T1-10A
  • 0~1
  • 1~2
  • 2~5
  • 5~10
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Switch Function : Alternate
Current Rating : 10 A Voltage Rating AC : 440 V
Voltage Rating DC : 380 V Illumination : Illuminated
Illumination Color : Yellow Actuator : Square, Guarded
Description
Power Rating :
Mounting Style :
IP Rating :
Termination Style :
Actuator : Square, Guarded
Current Rating : 10 A
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Switch Function : Alternate
Voltage Rating AC : 440 V
Voltage Rating DC : 380 V
Illumination Color : Yellow
Parameters:
Technical/Catalog InformationA22L-DY-T1-10A
Actuator TypeSquare, Full Guard
CircuitSPST-NO
Contact Rating @ Voltage10A @ 110VAC
Illumination Type, ColorLED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
Mounting TypePanel Mount
Switch FunctionOff-On
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names A22L DY T1 10A