A3240LLT
IC SWITCH HALL EFFECT SOT-89
product image
A3240LLT Picture
SeekIC No. : 004135666 Detail
A3240LLT: IC SWITCH HALL EFFECT SOT-89
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A3240LLT
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Operating Temperature Range : 0 C
Manufacturer: Allegro Microsystems Inc Sensing Range: 50G Trip, 5G Release
Type: Special Purpose Voltage - Supply: 4.2 V ~ 24 V
Current - Supply: 6mA Current - Output (Max): 25mA
Output Type: Digital, Open Collector Features: Regulated Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C Package / Case: TO-243AA
Supplier Device Package: SOT-89-3
Description
Series: -
Current - Supply: 6mA
Current - Output (Max): 25mA
Output Type: Digital, Open Collector
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Features: Regulated Voltage
Type: Special Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Manufacturer: Allegro Microsystems Inc
Sensing Range: 50G Trip, 5G Release
Voltage - Supply: 4.2 V ~ 24 V