A6MMS-1006M
IDC CABLE - ADM10S/AE10M/ADM10S
product image
A6MMS-1006M Picture
SeekIC No. : 002889122 Detail
A6MMS-1006M: IDC CABLE - ADM10S/AE10M/ADM10S
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A6MMS-1006M
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: TE Connectivity
Connector Type: DIP to DIP Dimensions : 12.8 mm L x 3.9 mm W x 1.1 mm H
Number of Positions: 10 Number of Rows: 2
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm) Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00") Features: -
Color: Multiple, Ribbon Shielding: Unshielded
Usage: Socket (0.1"), Board In Cable Termination: IDC
Contact Finish: Tin
Description
Series: -
Manufacturer: TE Connectivity
Number of Rows: 2
Features: -
Cable Termination: IDC
Contact Finish: Tin
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Number of Positions: 10
Connector Type: DIP to DIP
Shielding: Unshielded
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Color: Multiple, Ribbon
Usage: Socket (0.1"), Board In