A80486DX2SA66SX911
IC MPU 32-BIT 5V 66MHZ 168-PGA
product image
A80486DX2SA66SX911 Picture
SeekIC No. : 003514613 Detail
A80486DX2SA66SX911: IC MPU 32-BIT 5V 66MHZ 168-PGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A80486DX2SA66SX911
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : 4030B Processor Type: 486DX2
Features: 32-bit Speed: 66MHz
Voltage: 5V Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 168-PGA Supplier Device Package: 168-CPGA
Description
Packaging: Tray
Voltage: 5V
Mounting Type: Through Hole
Series: -
Manufacturer: Intel
Speed: 66MHz