A821J15C0GF5TAA
CAP CER 820PF 50V 5% NP0 AXIAL
product image
A821J15C0GF5TAA Picture
SeekIC No. : 002932280 Detail
A821J15C0GF5TAA: CAP CER 820PF 50V 5% NP0 AXIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A821J15C0GF5TAA
Quick Details
Series: Mono-Axial Manufacturer: Vishay BC Components
Capacitance: 820pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Thickness (Max): -
Capacitance: 820pF
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)