ABM10-24.000MHZ-8-7A15-T
Crystals 24.0MHZ 8pF 15ppm
product image
ABM10-24.000MHZ-8-7A15-T Picture
SeekIC No. : 001128624 Detail
ABM10-24.000MHZ-8-7A15-T: Crystals 24.0MHZ 8pF 15ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ABM10-24.000MHZ-8-7A15-T
Quick Details
Frequency : 24 MHz Tolerance : 15 PPM
Frequency Stability : 15 PPM Load Capacitance : 8 pF
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 2.5 mm x 2 mm
Operating Temperature Range : - 10 C to + 60 C Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.5 mm H
Packaging : Reel
Description
Load Capacitance : 8 pF
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Frequency : 24 MHz
Frequency Stability : 15 PPM
Package / Case : 2.5 mm x 2 mm
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.5 mm H
Operating Temperature Range : - 10 C to + 60 C
Tolerance : 15 PPM
Parameters:
Technical/Catalog InformationABM10-24.000MHZ-8-7A15-T
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency24MHz
Load Capacitance8pF
Package / Case2.5mm x 2.0mm
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Tolerance±15ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
TypeQuartz
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ABM10 24 000MHZ 8 7A15 T