ABM3-48.000MHZ-B2-T
Crystals +/-20ppm 48MHZ
product image
ABM3-48.000MHZ-B2-T Picture
SeekIC No. : 001123222 Detail
ABM3-48.000MHZ-B2-T: Crystals +/-20ppm 48MHZ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ABM3-48.000MHZ-B2-T
Mfg:
ABRACON
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Frequency : 48 MHz Tolerance : 20 PPM
Frequency Stability : 100 PPM Load Capacitance : 18 pF
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 5 mm x 3.2 mm
Operating Temperature Range : - 20 C to + 70 C Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L x 1.3 mm H
Packaging : Reel
Description
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Frequency : 48 MHz
Tolerance : 20 PPM
Load Capacitance : 18 pF
Package / Case : 5 mm x 3.2 mm
Operating Temperature Range : - 20 C to + 70 C
Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L x 1.3 mm H
Frequency Stability : 100 PPM
Parameters:
Technical/Catalog InformationABM3-48.000MHZ-B2-T
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency48MHz
Load Capacitance18pF
Package / Case5.0mm x 3.2mm
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Tolerance±20ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
TypeCeramic
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ABM3 48 000MHZ B2 T