ABM8-19.200MHZ-10-1-U-T
Crystals +/-10PPM 19.2MHZ
product image
ABM8-19.200MHZ-10-1-U-T Picture
SeekIC No. : 001124994 Detail
ABM8-19.200MHZ-10-1-U-T: Crystals +/-10PPM 19.2MHZ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ABM8-19.200MHZ-10-1-U-T
Quick Details
Frequency : 19.2 MHz Tolerance : 10 PPM
Frequency Stability : 10 PPM Load Capacitance : 10 pF
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 3.2 mm x 2.5 mm
Operating Temperature Range : - 10 C to + 60 C Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L x 0.7 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 3.2 mm x 2.5 mm
Packaging : Reel
Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L x 0.7 mm H
Frequency Stability : 10 PPM
Tolerance : 10 PPM
Operating Temperature Range : - 10 C to + 60 C
Load Capacitance : 10 pF
Frequency : 19.2 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationABM8-19.200MHZ-10-1-U-T
VendorAbracon Corporation (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency19.2MHz
Load Capacitance10pF
Package / Case3.2mm x 2.5mm
PackagingDigi-Reel?
Frequency Tolerance±10ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
TypeCeramic
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ABM8 19 200MHZ 10 1 U T