ABS10-32.768KHZ-7-T
Crystals 32.768KHz 7pF
product image
ABS10-32.768KHZ-7-T Picture
SeekIC No. : 001123138 Detail
ABS10-32.768KHZ-7-T: Crystals 32.768KHz 7pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ABS10-32.768KHZ-7-T
Mfg:
ABRACON
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Frequency : 32.768 KHz Tolerance : 20 PPM
Load Capacitance : 7 pF Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 4.9 mm x 1.8 mm Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 1.8 mm W x 4.9 mm L x 1 mm H Packaging : Reel
Description
Frequency Stability :
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Frequency : 32.768 KHz
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Load Capacitance : 7 pF
Tolerance : 20 PPM
Package / Case : 4.9 mm x 1.8 mm
Dimensions : 1.8 mm W x 4.9 mm L x 1 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationABS10-32.768KHZ-7-T
VendorAbracon Corporation (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency32.768kHz
Load Capacitance7pF
Package / Case4.9mm x 1.8mm
PackagingCut Tape (CT)
Frequency Tolerance±20ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypeTuning Fork
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ABS10 32 768KHZ 7 T