ACM2520-601-2P-T
CHOKE COMMON MODE 600 OHM SMD
product image
ACM2520-601-2P-T Picture
SeekIC No. : 003446824 Detail
ACM2520-601-2P-T: CHOKE COMMON MODE 600 OHM SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ACM2520-601-2P-T
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ACM Manufacturer: TDK Corporation
Filter Type: Data, Signal Line Number of Lines: 2
Inductance: - Current: 300mA
DC Resistance (DCR): 450 mOhm Max Impedance: 600 Ohm
Mounting Type: Surface Mount Supply Voltage - Max : 2 V
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) Height (Max): 0.051" (1.30mm)
Package / Case: Horizontal, 4 J-Lead Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Description
Filter Type: Data, Signal Line
Number of Lines: 2
Inductance: -
Impedance: 600 Ohm
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Series: ACM
Manufacturer: TDK Corporation
Height (Max): 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Current: 300mA
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Package / Case: Horizontal, 4 J-Lead
DC Resistance (DCR): 450 mOhm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationACM2520-601-2P-T
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryFilters
Inductance-
Impedance600 Ohm
DC Resistance (DCR)450.0 mOhm Max
Current 300mA
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0.098" L x 0.079" W x 0.047" H (2.50mm x 2.00mm x 1.20mm)