ACM2520-801-3P-T002
EMI Filters 800ohms @ MHz .15A 2.5 mm x 2 mm
product image
ACM2520-801-3P-T002 Picture
SeekIC No. : 001111989 Detail
ACM2520-801-3P-T002: EMI Filters 800ohms @ MHz .15A 2.5 mm x 2 mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ACM2520-801-3P-T002
Quick Details
Maximum DC Current : 0.15 Amp Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Voltage Rating : 20 Volts Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C Series : ACM
Maximum DC Current : 0.15 Amp
Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Voltage Rating : 20 Volts
Series : ACM
Parameters:
Technical/Catalog InformationACM2520-801-3P-T002
VendorTDK Corporation
CategoryFilters
Inductance-
Impedance800 Ohm
DC Resistance (DCR)1.600 Ohm Max
Current 150mA
Filter TypeCommon Mode - 3 Line Array
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0.098" L x 0.079" W x 0.047" H (2.50mm x 2.00mm x 1.20mm)