AD845JRZ-16-REEL
IC OPAMP JFET 16MHZ PREC 16SOIC
product image
AD845JRZ-16-REEL Picture
SeekIC No. : 003528854 Detail
AD845JRZ-16-REEL: IC OPAMP JFET 16MHZ PREC 16SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AD845JRZ-16-REEL
Quick Details
Series: - Output Power : 362 mW
Manufacturer: Analog Devices Inc Amplifier Type: J-FET
Type: - Number of Circuits: 1
Max Output Power x Channels @ Load: - Output Type: -
Slew Rate: 100 V/µs Voltage - Supply: -
Features: - Gain Bandwidth Product: 16MHz
-3db Bandwidth: - Current - Input Bias: 750pA
Voltage - Input Offset: 700µV Current - Supply: 10mA
Current - Output / Channel: 50mA Voltage - Supply, Single/Dual (±): ±4.75 V ~ 18 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Supplier Device Package: 16-SOIC W
Features: -
-3db Bandwidth: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Amplifier Type: J-FET
Number of Circuits: 1
Gain Bandwidth Product: 16MHz
Voltage - Input Offset: 700µV
Current - Output / Channel: 50mA
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Current - Supply: 10mA
Slew Rate: 100 V/µs
Voltage - Supply, Single/Dual (±): ±4.75 V ~ 18 V
Manufacturer: Analog Devices Inc
Supplier Device Package: 16-SOIC W
Current - Input Bias: 750pA
Parameters:
Technical/Catalog InformationAD845JRZ-16-REEL
VendorAnalog Devices Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeJ-FET
Number of Circuits1 - Single
Package / Case16-SOIC (7.5mm Width)
Slew Rate100 V/s
Gain Bandwidth Product16MHz
Current - Supply10mA
Current - Output / Channel50mA
Output Type-
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias750pA
Voltage - Input Offset700V