ADP3338AKC-3.3-RL7
IC REG LDO 1A PREC 3.3V SOT-223
product image
ADP3338AKC-3.3-RL7 Picture
SeekIC No. : 004276646 Detail
ADP3338AKC-3.3-RL7: IC REG LDO 1A PREC 3.3V SOT-223
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ADP3338AKC-3.3-RL7
Mfg:
Analog Devices Inc (VA)
Parameters:
Technical/Catalog InformationADP3338AKC-3.3-RL7
VendorAnalog Devices Inc (VA)
PackagingCut Tape (CT)
Regulator TopologyPositive Fixed
Current - Output1A
Voltage - Output3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage - Input2.7 ~ 8 V
Number of Regulators1
Current - Limit (Min)1.6A