ADP3339AKC-1.8-RL
IC REG LDO 1.5A 1.8V SOT-223 TR
product image
ADP3339AKC-1.8-RL Picture
SeekIC No. : 004276651 Detail
ADP3339AKC-1.8-RL: IC REG LDO 1.5A 1.8V SOT-223 TR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ADP3339AKC-1.8-RL
Mfg:
Analog Devices Inc
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationADP3339AKC-1.8-RL
Regulator TopologyPositive Fixed
Current - Output1.5A
Voltage - Output1.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage - Input2.8 ~ 6 V
Number of Regulators1
Current - Limit (Min)2A