ADP3339AKC-3.3-RL
IC REG LDO 1.5A 3.3V SOT-223 TR
product image
ADP3339AKC-3.3-RL Picture
SeekIC No. : 004276657 Detail
ADP3339AKC-3.3-RL: IC REG LDO 1.5A 3.3V SOT-223 TR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ADP3339AKC-3.3-RL
Mfg:
Analog Devices Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationADP3339AKC-3.3-RL
VendorAnalog Devices Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Regulator TypeSingle Output
Package / CaseSOT-223, SC-73, TO-261 (3 Leads + Tab)
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Current - Output1.5A
Voltage - Output3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage - Input2.8 ~ 6 V
Number of Regulators1
Current - Limit (Min)2A