AEB106M2EK32B-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 250V 10uF ALUM ELEC 20% SMD 105 DEGREES
product image
AEB106M2EK32B-F Picture
SeekIC No. : 00758252 Detail
AEB106M2EK32B-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 250V 10uF ALUM ELEC 20% SMD 105 DEGREES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AEB106M2EK32B-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 10 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 250 Volts Operating Temperature Range : - 20 C to + 105 C
Dimensions : 10 mm Dia. x 16.5 mm L x 12 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 10 uF
Operating Temperature Range : - 20 C to + 105 C
Voltage Rating : 250 Volts
Dimensions : 10 mm Dia. x 16.5 mm L x 12 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationAEB106M2EK32B-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
ESR (Equivalent Series Resistance)-
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.4000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-20°C ~ 105°C
Size / Dimension-
Lead Spacing-
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating250V