AED13B50N-SL
DC/DC Converters 150W 12V@13A -Enable 1/16 Brick - SMT
product image
AED13B50N-SL Picture
SeekIC No. : 002749743 Detail
AED13B50N-SL: DC/DC Converters 150W 12V@13A -Enable 1/16 Brick - SMT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AED13B50N-SL
Quick Details
Output Power : 150 W Input Voltage Range : 38 V to 60 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V Output Current (Channel 1) : 13 A
Package / Case Size : 35.5 mm x 22.9 mm x 13.7 mm
Number of Outputs : 1
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Power : 150 W
Output Current (Channel 1) : 13 A
Input Voltage Range : 38 V to 60 V